Holowanie samochodu na autolawecie

Holowanie samochodu na autolawecie

Holowanie samochodu na autolawecie to jedno z najlepszych rozwiazań np. holowanie uszkodzonego pojazdu w wypadku drogowym lub gdy chcemy sprowadzić z poza granicy kraju.Co warto wiedziec gdy chcemy przetransportować auto na lawecie.

Czym się różni laweta od autolawety

Laweta jest przyczepą przymocowaną do pojazdu pociagowego, na której mocujemy przewożony pojazd.Trudniej nad nią zapanować i gorzej manewrować. Autolaweta to połaczenie pojazdu dostawczego z platformą ładunkową przeznaczoną do transportu pojazdów. Co wybrać. Jeżeli cenisz bezpieczeństwo i komfort podróży wybierz auto lawetę.

Sposób mocowania pojazdu na autolawecie?

Podstawowym czynnikiem podczas załadunku pojazdu jest równomierne wyważenie ,wprowadzany pojazd na platformę ładunkową powinien przebiegać powoli z dokładną precyzją,aby zapewnić stabilna pozycję samochodu i wykluczyć jakiekolwiek przechył.

-podczas wprowadania pojazdu na autolawetę samochodową pamietajmy aby najcięższa część pojazdu była na środku holownika.

-do mocowania pojazdu stosujemy specjalne pasy,którymi zabezpieczamy cztery koła.Każdy pas posiada zabezpieczenie,niedopięte zabezpieczenie może spowodować poluzowanie i wypięcie się ładunku, stanowi to potężne zagrożenie dla pojazdów poruszajacych sie tuż za nami. Sam załadunek powinien przebiegać bezpiecznie – auto laweta jak i pojazd holowany powinny mieć właczone światła awaryjne.O ile holownik jest pomocą drogową obowiązkowo włączyć belkę sygnalizacyjną, jeżeli jest pojazdem przystosowanym do przewozu aut, belka jest nie wymagana.

Udostępnij ten post